Segregacja złomu

Segregacja złomu

Pojemnik, w którym segregowany jest złom

Z roku na rok wzrasta liczba osób świadomych o segregowaniu złomu i odpadów. Prawidłowa segregacja pozwala utylizować śmieci. Podobnie jeśli chodzi o elektrośmieci, które należy oddawać do specjalnie przeznaczonych miejsc. Każdy ma w swoim domowym zaciszu niepotrzebny złom, sprzęt i urządzenia. Co z nimi zrobić? Ratunkiem jest skup złomu, który odbierze od Was odpady i zutylizuje je.

Miliomet dba o środowisko poprzez zapewnienie prawidłowej segregacji złomu i odpadów. Za każdą dostarczoną rzecz, czy to małą, czy to dużą, otrzymają Państwo odpowiednią należność pieniężną. Jej wysokość zależy od dwóch czynników: rodzaju złomu + jego ilości.

Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego cennika oraz kontaktu osobistego. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.

Jak segregować złom?

Jednym z najpopularniejszym stopów jest stal, która nie traci swoich cech i można ją przetworzyć na dowolny przedmiot. Wśród niej znajdziemy m.in. konserwy, sztućce, naczynia bądź części samochodowe. Warto przypomnieć, że części stalowe są dość ciężkie, co wpływa na wyższą wartość otrzymywanych za nie należności. Kolejny popularnym stopem jest aluminium. Znajduje się wśród puszek. Puszki najlepiej gnieść przed oddawaniem, a także rozdzielić pomiędzy zwykłymi, a tymi od napojów alkoholowych. Te drugie są znacznie droższe od zwyczajnych. Zgniecione puszki powinny zostać oczyszczone i zabezpieczone.